VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

CHP, GÖKÇEK’İN İSTİFASINI İSTEDİ


CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve yönetiminin “derhal” istifa etmesi gerektiğini söyledi

Ankara Büyükşehir Belediye yönetimini bu konuda “sorumsuzca” davranmakla suçlayan Ateş, “Bu kadar sorumsuzca bir yönetimin 24 saat iş başında kalmaması lazım” dedi. Ankara’ya Kızılırmak nehrinden su getirilmesi projesini de değerlendiren Ateş, “Kızılırmak nehrinden su getirilse bile kullanılamayacağı yönünde iddialar var. Çok saygın bilim adamları bu konuda görüş bildiriyorlar. Yeni arıtma tesisi yapılması lazım. O ne zaman kurulacak o da belli değil” diye konuştu. Ankara’ya Türkiye’nin en temiz havzalarından biri olarak gösterilen Gerede Havzasından su getirmenin daha doğru olacağına işaret eden Ateş, “Ankara için en önemli su kaynağı Gerede Işıklı Barajı’dır” dedi.

Dünyanın her yerinde barajlardaki doluluk oranının yüzde 30’un altına indiği zaman, kısıtlamaya gidildiğini hatırlatan Ateş, şöyle dedi: “Ama bunlar seçim nedeniyle göz boyamaya yönelik olarak herhangi bir kısıtlamaya gitmediler. Kaç gündür doluluk oranının yüzde 4 olduğu söyleniyor. Yüzde 4 doluluk oranı ile Ankara’nın ne kadar su ihtiyacı karşılanabilir. Yeni kaynaklardan su gelmesini bir kenara bırakalım, aşırı sıcaklardan ötürü buharlaşma da söz konusu.”

Ağustos 7, 2007 - Posted by | Belediyeler, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: