VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

‘ABD HAÇLI SAVAŞI AÇTI’


İran Dışişleri Bakanı, ABD’nin İslam ülkelerine karşı Haçlı Savaşı başlattığını söyledi

ABD’nin 11 Eylül olaylarını yanlış yorumlaması ve ön yargılı bakmasının, milletlerin öz benliğine, milliği kimliğine kavuşmasına vesile olduğunu ve bu durumun milletlerde büyük değişikliğin yaşanmasını da beraberinde getirdiğini söyleyen Mutteki, Amerika’nın 11 Eylül’ün hemen ardından bu olayı ciddi bir araştırma yapmadan, İslam ülkeleri aleyhinde, savaş borazanlığına başlattığını ve ardından da İslam ülkelerine savaş açmaya başladığına dikkat çekti.

“Amerika’nın terörle mücadele adı altında 5 yıl önce başlattığı siyasetlerin bugün terörün yokolmasına mı yoksa daha da artmasına mı neden olmuştur?” diyen Mutteki, “Uluslar arası meseleler uzmanları açık bir şekilde ‘dünyada terör 5 yıl öncesine göre daha da artmıştır, dünya güvensiz hal almıştır” dediklerini aktararak, Bush ve savaş yanlısı ekibinin yanlış siyasetlerini gözden geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Mutteki bu çerçevede, “Amerika Afganistan’a saldırdı, işgal etti acaba Afganistan’da bugün güvenlik konusu 5 yıl öncesine göre daha mı iyi? diye konuştu. Afgan halkının Amerika’ya güvenmediğini belirten İran dışişleri bakanı, zira bugün Afganistan’da çatışma halinde olanların bizzat Amerika’nın yetiştirdiği ve Amerika’nın siyasetlerine hizmet ettikleri kanısında olduklarını söyledi.

İran dışişleri bakanı Mutteki, Amerika’nın cinayet ortağı İngiltere’yi de eleştirerek, “Acaba, Afganistan’ın Musakale bölgesinde teröristlerle görüşen İngiltere nasıl terörle mücadeleden sözedebilir?” diyerek bu ülkelerin emperyalist çıkarları içtin milletleri aldattıklarını söyledi.

Afganistan’da Amerika ve İngiltere’nin teröristlerle hesaplı bir planlarının olduğunu söyleyen Mutteki, Afganistan‘dan dünyaya açılan uyuşturucu madde kaçakçılığının kontrolünün de yine bu iki ülkenin kontrolünde olduğunu söyleyerek, “Bu ülkeler son 5 yıl da Afganistan’da haşhaş ekiminin 30 kata çıkmasının cevabını versinler” dedi.

Kaynak: MEHR

Ağustos 9, 2007 - Posted by | Abd, Amerika, Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Iran, islam, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: