VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Malih Gökçek kime ‘şerefsiz alçak’ dedi?


Ankara’da su taşıyan tankerlerin ailesiyle bağlantısı olduğu ve bu yolla gelir sağladığı iddiası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i adeta çileden çıkardı.

Gökçek kime 'şerefsiz alçak' dedi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da yaşanan su kesintileri üzerine açıklamalarda bulundu.

Ankara’da su taşıyan tankerlerin ailesiyle bağlantısı olduğu ve bu yolla gelir sağladığı iddiası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i adeta çileden çıkardı. Gökçek iddilara çok sert yanıt verdi.

CNN TÜRK’de özel röportaj veren Melih Gökçek, su kesintilerini bahane ederek yayınlanan yalan haberlerlere sert yanıt verdi. Kesinti uygulanan hastanelere tankerlerle su taşıyarak maduriyetin önlenmesini sağladığını söyleyen Gökçek, ‘bu tankerlerle ailemin iş ilişkisi olduğunu iddia etmek hainliktir, alçaklıktır’ dedi.

Gökçek şöyle konuştu: “İnsanların felaketi üzerine para kazanma yolunu seçmek gibi bir hainlik bir alçaklık olabilir mi? Bize bunu isnat eden şerefsizdir, alçaktır. Ben nasıl böyle bir şey yapabilirim?

Böyle bir iddiayı ortaya atan şahsiyetsiz şerefsiz alçak namussuzdur. Bunun dedikodu olarak ortaya çıkaran da şerefsizdir. Bunu dedikodu olarak yayan da şerefsizdir.”

ANKARA TASARRUF SINAVINDA

Bugün 24 saat içerisinde Ankara’nın tümüne suyun ulaşacağını söyleyen Başkan, ‘Ankara halkına 10 gün boyunca kesintisiz su verilecek ve bir deneme yapılacak eğer yüzde 25 oranında bir tasarruf sağlanırsa su kesilmeyecek. Bu nedenle Ankaralıların küçük tasarruflarla su kullanıma dikkat etmesi gerekiyor’ dedi.

“Yaşanan su kesintisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kusuru yoktur “diyen Gökçek, DSİ’nin 4 yıl boyunca kendilerine yetki vermediğini yasaya göre, susuzluğun sorumlusu DSİ olduğuu ifade etti.

Ankara halkından tasarruflu su kullanmaları için önerilerde bulunan Gökçek, ‘tasarruflu kullanılırsa Aralık ayına kadar su kesilmeyecek’ dedi.

Gökçek, suyun kesilmemesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirterek, “Bugün mübarek Miraç Kandili.. Bütün vatandaşlarımızın kandillerini kutluyorum. Biz fiili dualarımız elimizden geldiğince yapıyoruz. Bu konuda gece gündüz mücadele ediyoruz. Lütfen vatandaşlarımızda kandil gecesinde yüce Mevlaya yağmur vermesi için dua etsinler.” şeklinde konuştu.

HABER7COM

Reklamlar

Ağustos 10, 2007 - Posted by | Belediyeler, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Tartışma, Türkçe, Televizyon, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: