VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Mescid-i Aksa Gerçeği


Bir kısım ayetlerimizi kendisine göstermek için, kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa‘ya götüren Allah Yücedir. Gerçekten O, işitendir, görendir. (İsra 1)

Geceniz Mübarek olsun.. (duha)

Kardeş Blog –  http://ivideo.wordpress.com

Ağustos 10, 2007 - Posted by | Araştırma, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, islam, Mescid-i Aksa, Multimedia, Siyonizm, Son Dakika, Türkçe, Video, Yahudiler, İsrail

1 Yorum »

 1. TRT Mescid-i Aksa’yı Bilmiyor mu?

  Günlerdir alt yazı geçiyor. 19 Temmuz tarihindeki Miraç kandilinin, Mescid-i Aksa’dan gerçekleştirileceğini söylüyor. Hz. Muhammed (s.a.v.) Miraca çıktığı yer ve ilk kıble olan Mescid-i Aksa’dan böyle bir yayın izni alabilmelerine şaşırmamak mümkün değil.

  İsrail Müslümanlarca kutsal kabul edilen bu mekanın yanındaki, ağlama duvarından itibaren kendi alanını kazıyor gibi yapıp Mescid-i Aksa’nın altına tünel açıyor. Hatta AKP iktidarı bu konuda yiğitlik yapıp, incelemek için özel komisyon göndermişti buraya. Bahsi geçen inceleme raporu henüz yayınlanmadı. Oysa biliyoruz ki tedbir alınmazsa, mescid her an yıkılabilir.

  Ağlama duvarı ve Mescid-i Aksa’yı çevirerek, arkeolojik kazı yaptıklarını söyleyen İsrail, kazının niçin, mescidin altına yöneldiği sorusunu açıklayamamaktadır.

  İsrail niye oyuyor bu mabedin altını? Süleyman mabedini tekrar yapmak için. Bu yüzden Müslümanlara, Mescid-i Aksa’nın görüntüsü yerine, hemen yakınındaki Kubbet-üs Sahra’yı göstermektedir. Sebebi ise Mescid-i Aksa’nın yerine, altın kubbe gibi parlayan diğerini geçirmektir.

  Mescid-i Aksa, gösterişsiz, çinko kubbeli olandır. TRT 1’de Mescid-i Aksa diye gösterilen, Kubbetüs Sahra’dır. Cemaatin kontrol merkezi haline geldiği iddia edilen TRT’de bu işi yürütenler, Mescid-i Aksa’yı bilmiyor mu? Önce birkaç saniye Mescid-i Aksa, ardından huzurlarınızda Kubbet-üs Sahra? Kandilin canlı yayınla Mescid-i Aksa’dan yapılacağını söylenirken, niçin Kubbet-üs Sahra’nın görüntüsü geliyor ekranlara?

  Tüm Dünya’da TRT’yi seyrediyor. Hele Mescid-i Aksa’da kandilin yapılması, İslâm Dünyasını nasıl etkiler düşünün bir. Bu demektir ki ne “Ilımlı İslamın” ne de AKP’nin vazifesi henüz bitmemiş.

  Bir papaz rüyasında Bülbül Dağında Hz. Meryem’i görüyor geçmişte. Şimdi Bülbül Dağında Hz. Meryem burada yaşamıştır diye kilise inşaa edilmiş durumda, Vatikan tarafından da 60 lı yıllarda kutsandı. Hıristiyanlar burada hacı olmaktadır. İşin tuhaflığını görüyor musunuz? Batının Müslüman Dünya’ya her yönden baskısı, hatta işgali ortadadır. Müslüman başörtüsü ve Camii içine sıkışmış vaziyettedir. Ne hakkını bilmekte, ne de kutsal mekanlarını koruyabilmektedir.

  Bu vesile ile Miraç kandiliniz mübarek olsun efendim.

  Yorum tarafından Neval Kavcar | Temmuz 30, 2011 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: