VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Samsun’u korkutan ‘cin’ enselendi!


Samsun’un Tekkeköy ilçesi Çırakman köyünde ‘Cin’ görme iddiaları ortalığı karıştırdı. Cin görme vakaları artınca köyün ileri gelenleri toplandı ve alınan kararla ‘cin’ yakalandı

Samsun'u korkutan 'cin' enselendi!

Ahmet Çağdaş Çatoğlu‘nun haberi

Samsun’un Tekkeköy ilçesine bağlı Çırakman köyünde ‘Cin’ görüldüğü iddiaları vatandaşlar arasında tedirginliğe yolaçtı. Görgü tanıklarının “Kocaman siyah gözleri vardı. Kafası da beyazdı” şeklindeki tanımladıkları cin, köyde korku saldı. Her cin hikayesinde olduğu gibi bire bin katıldı ve her geçen gün cin gören insan sayısı arttı.

İddialara göre, “Geceleri ortaya çıkan bir cin, kuytu bir köşeye saklanıp yoldan geçen birisi olursa, gafil avlıyordu”. Görenler cinin pardesülü, topal yürüyen, kocaman siyah gözlü, beyaz kafalı, siyah gövdeli bir varlık olduğunu söylüyordu. ‘Hooo huuuu’ gibi tuhaf sesler çıkartması da cabasıydı….

Köyün girişinde yoldan geçen arabaların önüne atlayan, uykusu kaçan bir adamcağızın önüne fırlayan ve tütün iplerini asmakta olan bir yaşlı bir kadıncağızı korkutan cinin köye nereden musallat olduğu belli değildi

Gerçek anlaşıldı

Giderek yaygınlaşan “Cin hikayesi” üzerine, köyün ileri gelenleri bir toplantı yaparak, gece önlem aldı. Vatandaşlar arasında korku salan cin hiyakesinin kahramanlarının çocuklar olduğu görüldü.

Vatandaşlar, ‘cin’ söylentileri nedeniyle tedirgin olduklarını belirterek, “Neyse ki olay kısa sürede ortaya çıktı. Bazı çocuklar köylüleri korkutmak için böyle bir şaka yapmışlar. Bizlerde cin var diye epeyce korkmuştuk” dediler.

Müftü’den açıklama

Öte yandan Samsun Müftüsü Osman Şahin, Çırakman köyünde gündeme gelen ‘cin’ olayı ile ilgili açıklama yaptı. Müftü Şahin, “Bu işin şakası dahi doğru değildir. Bu şakayı yapanlar yanlış yapmışlar. Bunun yapılmaması lazım. Her kim yapmışsa bunu kul hakkına tecavüz etmiş” dedi.

(Haber7.com)

Ağustos 11, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, ilginç, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

1 Yorum »

  1. bence olabilir neden olmasın ama çocukların böyle birşey yapması imkansız

    Yorum tarafından alican | Şubat 28, 2010 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: