VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Hazımsızlık sebepleri başörtüsü


Kartel, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda tek kriterlerinin “başörtüsü” olduğunu bir defa daha gösterdi.

Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığına aday olmasından sonra eşinin başörtüsünün önemli olmadığını ısrarla vurgulayan kartel yazarları, Gül’ün adaylığının netlik kazanmaya başlamasıyla gerçek öfkelerini kusmaya başladılar. Bilinçaltlarındaki örtü düşmanlığını itiraf ederek aslında “eşi başörtülü olan bir ismin Köşk’e çıkacak olmasına tepki gösterdiklerini” ortaya koydular.

ÇÖLAŞAN KUSTU

Seçimlerden önce ısrarla AK Parti’nin oylarının düşeceğini belirten Hürriyet yazarı Emin Çölaşan, AK Parti’nin yüzde 47’ye yakın oy almasına karşı, 24 Temmuz’daki yazısında şaşkınlığını gizlemeyerek, “Demek ki biz uzayda, başka bir gezegende yaşıyormuşuz. Türkiye’nin ve toplumun hiçbir şeyini bilmiyormuşuz! Demek ki insanlar durumdan, gidişten memnunmuş. Seçim günü uzay gemisinden paraşütle, hiç bilmediğimiz bir ülkeye indik. Burasının Türkiye olduğunu öğrendik. Ülkenin gerçeklerini, nasıl böyle yanıldığımızı da yakında inşallah öğrenmeye başlayacağız” itiraflarında bulunmuştu.

UZAY’DAN GELDİĞİNİ YİNE UNUTTU

Aynı Çölaşan, şimdi şöyle yazıyor: “…Başı açıklar ile türbanlılar arasındaki maçtan söz ediyorum! Tayyip Bey’in karısı örtülü. Bu durumda maçı 1-0 türbanlılar önde götürüyordu. Karısının başı açık Köksal Bey, TBMM Başkanı seçilince, durum 1-1 oldu…” Küstahlığını bununla da sınırlı tutmayan Çölaşan, yazısına şöyle devam etti: “…Abdullah Gül, cumhurbaşkanı seçildiği takdirde türbanlılar ve türban destekçileri 2-1 öne geçecek. Çankaya’ya karısının başı açık biri seçildiği takdirde türbancı kesim maçı 2-1 kaybetmiş olacak ve bu yenilgiyi hazmedemeyecek…” Emin Çölaşan, adeta ülkeyi kamplara bölmeye götürecek yazısının cumhurbaşkanlığı bölümüyle ilgili bölümünü şu satırlarla noktalıyor: “…Maç devam ediyor, galibiyet golünü kimin atacağını ve sonuçlarını bir süre sonra hep birlikte göreceğiz inşallah!”

vakit

Reklamlar

Ağustos 13, 2007 - Posted by | Başörtüsü, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: