VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

”Kazandık çünki; ….’


Hizbullah Lideri Seyyid Hasan Nasrullah, İran Radyo Televizyonuna yaptığı açıklamada zaferin sebebini açıkladı!

Hizbullah Lideri Seyyid Hasan Nasrullah, İran Radyo Televizyonuna yaptığı açıklamada, geçen yıl siyonist İsrail rejimi karşısında kazanılan büyük zaferin Hizbullah direnişçileri ve Lübnan halkının azminin bir neticesi olduğu gibi, Allah’ın bir hediyesi olduğunu belirterek, “Şaşırtıcı bir şekilde Siyonist düşmanın planlarını on iki kere değiştirme zorunda bırakan Hizbullah savaşçılarına teşekkür ediyorum” dedi.

Seyyid Nasrullah, Hizbullah güçlerinin hali hazırdaki moral ve manevi durumlarının nasıl olduğu sorusuna “Direniş, Lübnan halkı arasındaki konumunu güçlendirmiştir.

Direniş, maddi ve askeri şartlar açısından ise savaş zamanınkinden daha güçlü bir haldedir” şeklinde karşılık vererek Hizbullah’ın bugünkü durumunu ifade etti. Seyyid Hasan Nasrullah, Hizbullah savaşçılarının 33 gün süren savaş boyunca “cevşen-i sağir duası”nı okuyarak her gece Allah’a münacaatta bulunduklarını belirtmesinin ardından “Direnişimizde asıl kaynak İran İslâm İnkılabı rehberi Ayetullah Hamaney’in bize olan manevi tavsiyeleri idi. Savaşın değişik aşamalarında Ayetullah Hamaney ile görüşme fırsatımız oldu. O bize sürekli olarak Allah ile olan manevi bağlarımızı güçlü tutmamızı öğütlüyordu” diyerek Ayetullah Hamaney’in Hizbullah savaşçıları üzerindeki etkisine dikkat çekti.

vakit 

Reklamlar

Ağustos 13, 2007 - Posted by | Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: