VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

MHP de Çankaya için aday çıkaracak


MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, cumhurbaşkanlığı seçiminin, “AKP’nin krizi” olduğunu savunarak AKP’nin adayı kim olursa olsun, MHP’nin…

Şandır, cumhurbaşkanını seçmenin AKP’nin sorumluluğunda olduğunu kaydederek, seçimin 22 Temmuz’dan önce olduğu gibi krize dönüşmeden yapılması gerektiğini söyledi. Şandır şöyle dedi:

“AKP kendi içinde çözemediği bu sorunu, siyasi partilerle ve millete tartıştırmaya çalışıyor, buna hakkı yoktur. Cumhurbaşkanlığı seçimini rejim krizine dönüştüren AKP, bugün MHP’nin Meclis’e girmesiyle kendi iç krizi haline gelen seçimi topluma tartıştırmak istiyor. Böylece de bazı gerçekleri toplumun gözünden saklamak istiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi, AKP’nin krizi haline gelmiştir. AKP’nin bu krizlerle milleti ve Meclis’i meşgul etmeye hakkı yoktur. Cumhurbaşkanlığına kimi aday gösterecekse, onu belirlemek sorumluluğu da AKP’nin kendisine aittir.”

AKP’nin adayı kim olursa olsun, MHP kendi adayını çıkaracağını ve ona destek vereceğini de belirten Şandır, “Biz cumhurbaşkanının taşıması gerektiği vasıfları saydık ve yöntemin nasıl olacağını belirledik. Bunu da topluma açıkladık. Açıkladığımız vasıflara uygun bir milletvekilimizi cumhurbaşkanı adayı göstererek, o gün ona destek vereceğiz” dedi.
akşam

Reklamlar

Ağustos 13, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: