VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

‘Atatürk de Gül’e karşı olmazdı’


2 milyonu aşkın üyesi olan Açıköğretimliler Birliği Vakfından Gül’e destek geldi. Gül’ün herhangi bir ‘sabıka’ dosyası bulunmadığına belirten yöneticiler ‘milletin sabrı taşırılıyor” dedi.

'Atatürk de Gül’e karşı olmazdı'

2 milyonu aşkın üyesi bulunan Açıköğretimliler Birliği Vakfından cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’e destek geldi. Gül’ün herhangi bir ‘sabıka’ dosyası bulunmadığına dikkat çeken yöneticiler “ milletin sabrı taşırılıyor” mesajı verdiler.

Adı cumhurbaşkanı adaylığı için geçen Abdullah Gül’e önemli bir sivil toplum kuruluşundan destek geldi.

2 milyonu aşkın üyesi bulanan ve Mütevelli heyet başkanlığını Muharrem Soğuksu’nun (Anavatan eski Ankara il başkanı) ve Genel Başkanlığını İsmail Ericekli’nin (AKP eski Çankırı milletvekili) yürüttüğü Açıköğretimliler Birliği Vakfı yaptığı açıklamada Abdullah Gül’ün ve eşinin adeta devlet ve millet düşmanı ilan edildiğine işaret edilerek , Türkiye’nin demokrasi ile yönetildiğine ve Hukukun üstünlüğü ilkesinin var olduğuna, egemenliğin kayıtsız-şartsız milletin olduğunun unutulmamasına işaret edildi.

Başkanlar Muharrem Soğuksu ve İsmail Ericekli ; Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı olmaması için herhangi bir sabıka dosyasının bulunmadığını da vurgulayarak, açıklamalarında şu görüşlere yer verdiler.

“ Gül; bu ülkenin evladı olarak milletvekili ve Dışişleri bakanı olabiliyorsa cumhurbaşkanı da olabilir.Hukukta eşinin başı kapalı diye bir engelde yok. Ayrıca laiklik ilkelerine aykırı hareketten bir mahkumiyeti de yok. Bu düşmanlık, bu gerginlik tohumları niye? Birileri ‘olmasın, olamaz’ diye naralar atarken, milletin gerildiğini ve isyan noktasına geldiğini göz ardı ediyorlar. Yani milletin sabrını taşırdıklarını bilmeliler.”

Haber7

Ağustos 14, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: