VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Emin Çölaşan, “Vay, vay, vay!…”


Çölaşan gizledi, biz adını açıklıyoruz

Çölaşan gizledi, biz adını açıklıyoruz

Emin Çölaşan bugün Müslümanlar adına işleyen bir terbiyesizliği göz önüne serdi ama bir terör örgütünü ‘İslamcı kesim’ olarak niteleyip adlarını gizlemeyi tercih etti.

 

Emin Çölaşan, “Vay, vay, vay!…” başlıklı bugünkü köşe yazısında İstanbul’da yayınlanan sözüm ona “İslamcı bir dergide” yer alan  bir terbiyesizliği gözler önüne serdi.

Çölaşan’ın yazısı şu ifadelerle başlıyordu:

“Elimde İstanbul’da haftalık yayınlanan bir İslamcı dergi var. Seçim sonrasındaki iki ayrı kapağını burada görüyorsunuz. İlkinde Anıtkabir’e kilit vurulmuş ve altı ok, Atatürk’ün mezarından ceset halinde çıkarılıyor.

Bir sonraki kapakta ise altı ok şöyle tanımlanıyor: (Aslında Cumhuriyet rejimine küfrediliyor!)” diyen Emin Çölaşan, dergide yer alan tüm hakaretleri olduğu gibi köşesine taşıdı.

Biz Haber7.com olarak bu denli rezil bir yazıyı köşemize alıntılamaktan utanç duyacağımız için yazının bu kadarını aktarmayı yeterli görüyoruz. (Dileyenler Hürriyet’te Çölaşan’ın köşesinden bu maskaralığı görebilirler)

Çölaşan derginin adını açıklamayarak ve İslamcı bir dergi nitelemesini kullanarak klasik Şark kurnazlığını gözler önüne seriyor ve bir terör grgütü ile İslami kesimi özdeşleştiriyor.

.. Çölaşan, yazısını şu cümlelerle bitiriyor:

“Bu yayınlar (hem de “Müslümanlık” adına) İstanbul’da Valiliğin, Savcılığın, Emniyet ve öteki ilgili makamların gözleri önünde yapılıyor”

Haber7 olarak bu terbiyesizliği kimlerin yaptığını araştırdık. Önce Emin beyi aradık ama kendisine ulaşamadık. Yardımcısı bile derginini adını bilmediğini söyledi. Olağan şüphelileri düşünerek araştırmayı sürdürdük ve adına dergi denilen sövgü bültenini bulduk.

Çıka çıka karşımıza bir terör örgütünün yayın organı çıktı. Yıllardır birbiri ardına kapatılan benzeri dergiler çıkaran, ve bir çok üyesi hapiste bulunan, kalan üyeleri de tahliyelerinden sonra tekrar tekrar tutuklanan marjinal bir örgüt. Adı herkese tanıdık gelecek: İBDA-C

Dergiyi söz konusu terör örgütü çıkartıyor. İslamiyet adına hakaretin bini bir para metinlere yer veriliyorlar ve ‘kendinden zuhur’ felsefesi ile terör etkinliklerini kışkırtıyorlar. Liderleri olarak gösterilen Salih Mirzabeyoğlu, yazdıklarından dolayı yıllardır hapishanede bulunuyor.

Emin Çölaşan’ın

İşin ilginç yanı, Emin Çölaşan’ın bu bilgilere ulaşması çok zor değilken derginin ve örgütün adını gizleyip pek çok kesimi zanlı konumuna sokması.

Daha da ilginci derginin yanda görülen son sayısının kapağının manşetinde bile emniyet güçlerine yönelik hakaret buluyor ve bu haber emniyet güçlerinin yazdıklarından dolayı derginin yazı işleri müdürünü tutuklandığını  gösteriyor.

Marjinal bir dergi. Baskı sayısı binlerle sınırlı. Ama Çölaşan’ın yazısı sayesinde dağıtımı engellenmediği takdirde (ki her çümlesi bir basın suçu olan derginin yasal kanallarla dağıtımı ne kadar mümkün tartışmaya değer) iyi reklam şansı yakaladı.

Emin Çölaşan gibi bir gazetecinin bunu görmemiş olması mümkün mü? Her neyse, biz onun gizlediğini de gözler önüne seriyor ve İslam dininin adını terörle kirleten ve Müslümanlar adına küfür etmeyi bile “inanç” sayabilecek kadar hukuk ve ahlak dışı bu örgütü açıklıyoruz. Böylece o ahlaksız ve insanlık dışı metinlere kimin imza atabileceğini de gözler önüne seriyoruz….

Çölaşan’ı bu terbiyesizliği ortaya çıkartıp, Müslümanları kendileri adına hareket eden bir takım örgütlerin bulunduğunu göstermesi açısından tebrik ediyor ama sergilediği tavır ve oluşturduğu kafa karışıklığından dolayı kınıyoruz.

Kendisine gazetecilik öğretmek haddimize düşmüyor tabi. Ama istenirse ve cesaret edilirse bir terör örgütünü deşifre etmenin, Müslümanların tümünü töhmet altında bırakmaktan daha o kadar olduğunu da hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Şimdi sayın Çölaşan çıkıp, “Ben örgütün reklamanı yapmadım, siz yaptınız” diye bir savunma yapar mı? Yapar mı yapar. Amacı gerçeklerin ortaya çıkması değil de bulanık suda balık avlamaksa bu da zor değil çünkü. Ama biz sırf ‘islamcı’ olarak görüldükleri için milyonlarca kişinin töhmet altında kalsındansa bir avuç sabıkalının adını zikretmeyi uygun gördük…

(Haber7)

Reklamlar

Ağustos 14, 2007 - Posted by | Diğer, Gazete, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Köse Yazilari, Son Dakika, Türkçe, Turkiye, Yazarlar

9 Yorum »

 1. terör örgütü dediğiniz dergi sokaklarda yasal olarak satılıyor. ve bu dergiyi çıkaranlar gündüz gözüyle kaşınıyorlar.

  Yorum tarafından Osman | Ağustos 14, 2007 | Cevapla

 2. […] Emin Çölaşan, “Vay, vay, vay!…” [image] Çölaşan gizledi, biz adını açıklıyoruz […]

  Pingback tarafından Top Posts « WordPress.com | Ağustos 15, 2007 | Cevapla

 3. Yahu bu blogda senin yazın hiç yer almaz mı? Hep ordan burdan mı kopyalarsın. Lütfen zihniyetini alıp gidermisin?

  Yorum tarafından Ömer Enis | Ağustos 15, 2007 | Cevapla

 4. […] Emin Çölaşan, “Vay, vay, vay!…” [image] Çölaşan gizledi, biz adını açıklıyoruz Emin Çölaşan bugün Müslümanlar adına işleyen bir […] […]

  Pingback tarafından Top Posts « Word of the day - Learning English online | Ağustos 15, 2007 | Cevapla

 5. Dünya ve Türkiyenin beklediği islam inkılabının renkleridir bu dergi. terörist dediğiniz müslümanlarsa eğer yuh sizlere yok hergün islama saldıran müslüman anadolu kadınını ve erkeği sez shoplarda pazarlayan orospuluğu savunanlarasa baran size az bile demiş. Orospuluğu savunanlar analarını alsın gideceği yeri bulu gitsin peçetesiz gitmesinler ama

  Yorum tarafından aslan | Ağustos 16, 2007 | Cevapla

 6. siz niye bu dergiyle o derginin örtüştüğünü gösteren bir fotoğraf göstermeyip asadece hakaret dolu yazı yazıyorsunuz. ben emin beyin yazısını okudum orda sadece degiden alıntı yapmış ve bunları koyduğundan dolayı özür dilemiş. eğer iddanız emin beyin müslüman kesime iftira attığıysa siz burada ne yapıyrsunuz??? artık sıkıldı kac gundur yazı yazıyortum bilgisizliğiniz cahilliğiniz beni utandırıyor….siz arap milliyetçiliğine devam edin kendi tarihnizden haberdar olmayın…..size anlatmak isterdim ama ne yazıkki satırlar yetmez birikim gerekli ama bir şeyler öğrenmek istiyorsanız. şeriat ve kadın, biz nasıl müslüman olduk? adlı kitapalrı okuyun. ha bu arada ben de müslümanım ama neyin doğru neyin yanlış olduğunu dogmatik bir kafayla deil yorumlayarak sonuca ulaştırıyorum…

  Yorum tarafından deniz | Ağustos 17, 2007 | Cevapla

 7. Ömer Bey, blog sahibine “zihniyetini alıp git” demiş.

  Bu “x’i de al git” muhabbeti iyice kabak tadı vermeye başladı. Mitinglerde “türbanını da al git” diyenler bile oldu. Yani edepsiz bir adama sinirlenen başbakanın söylediği iddia edilen laf ulusalcıların favori klişesi oldu. Eğer bu lafı beğenmediyseniz niye bu kadar çok kullanıyorsunuz? Eğer beğendiyseniz başbakanı niye eleştiriyorsunuz? “Zihniyetini al git” de ne demek? Bu ülke sadece sizin zihniyetinizdeki insanların yaşayabileceği bir yer mi?

  Siz bi yere gitmeyin, burada kalın. Ama şu yontma taş çağına yakışan zihniyetinizi değiştiriverin artık!

  Yorum tarafından fizikci | Ağustos 17, 2007 | Cevapla

 8. gözünüzü acin vatan millet elden gidiyor . sarik cübbe geliyor .

  Yorum tarafından xxx | Eylül 26, 2007 | Cevapla

 9. Emin Cölasanida harcadi serefsizler.

  Yorum tarafından jsik | Ekim 7, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: