VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Gül sivil toptum örgütlerine gidiyor


Köşk adayı Gül, toplumun her kesiminden destek arıyor. Gül, yarın Türk-İş, Hak-İş, TOBB ve TİSK yetkilileriyle bir araya gelerek, sivil toplum örgütlerinin desteğini isteyecek.

Gül sivil toptum örgütlerine gidiyor

Abdullah Gül adaylık başvurusunu yaptıktan sonra nasıl bir cumhurbaşkanı olacağını kamuoyuna açıkladı, yarın da sivil toplum kuruluşları ve sendikalarla görüşecek.

Cumhurbaşkanlığına aday olan ayrıca 232 AK Parti milletvekili tarafından cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, yarın sendikalar ve sivil toplum örgütleriyle görüşeceğini, toplumun bütün kesimlerinin desteğine önem verdiğini söyledi.

Gül, TBMM’deki basın toplantısının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclisteki makam odasına geçti.

Gül, burada bir süre kalarak, tebrikleri kabul etti. Gazetecilerle kısa bir süre sohbet eden Gül, yarın Türk-İş, Hak-İş, TOBB ve TİSK temsilcileriyle görüşeceğini, toplumun bütün kesimlerinin desteğine önem verdiğini kaydetti.

Abdullah Gül, bu sürecin sadece siyasi partilerden ibaret olmadığını ifade etti. İkinci kez adaylığında daha az gergin bir ortam görüldüğünü belirten bir gazeteciye Gül, ”Niçin gerginlik olsun, seçim yapılmış, Anayasa ortada” dedi. Kaçıncı turda cumhurbaşkanı seçileceğini düşündüğünü soran gazeteciye Gül, ”Bilemem” karşılığını verdi.

AA

Reklamlar

Ağustos 14, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: