VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Cumhuriyet mitinglerinin yeni hedefi


22 Temmuz seçimlerinin ardından İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül başkanlığında başlayan parti içi muhalefet, sesini yükseltmeye hazırlanıyor.

Cumhuriyet mitinglerinin yeni hedefi

CHP’li muhalifler, CHP’nin yeniden Türkiye’nin genelini kucaklayan ve çözüm partisi haline düşünmesi için çalışmalar başlatacaklarını açıklarken, CHP’nin çözüm üretmesinin önündeki en büyük engel olarak Genel Başkan Deniz Baykal’ı gördüklerini ve önümüzdeki günlerde “Baykal İstifa” mitingleri düzenleyeceklerini açıkladılar.

Mustafa Sarıgül’ün Ankara’daki bürosunda bir araya gelen aralarında bazı il ve ilçe başkanlarının da bulunduğu CHP’li muhalifler yaklaşık 4 saat süren bir toplantının ardından yazılı açıklama yaptılar. Muhalifler adına CHP Erzurum İl Başkanı Adıgüzel Özgüven yayınladığı açıklamada, Türkiye’nin kutuplara bölünmesinin önündeki en büyük engelin CHP olduğu belirtilerek, “Fakat çözüm üreten, iktidara alternatif bir CHP yapısı oluşturulamamıştır” ifadesi kullanıldı.

CHP Erzurum İl Başkanı Özgüven, açıklamasında CHP’nin çözüm üretemeyen, umut olamayan ve ülkenin geleceğini düşünmeyen bir yönetiminin olduğunu vurgulayarak, “CHP yönetimi bir an önce görevini bırakmalıdır” dedi.

Özgüven, bazı basın yayın organlarında CHP’de 100 bin dolar karşılığı milletvekilleri aday listesi hazırlandığına dair çıkan haberler için parti olarak utanç duyduklarını belirterek, “Bize bu duyguları yaşatan Deniz Baykal ve arkadaşlarının istifa etmesini istiyoruz” dedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin hiç bir makamının haraç mezat satılığa çıkarılamayacağının altını çizen Özgüven, partiye ‘Simsarlık’ ve ‘Komisyonculuk’ yaftasını yapıştıranların ve tartışmalarda adı geçenlerin Deniz Baykal’la birlikte istifa etmesini istediklerini belirtti.

Özgüven, CHP’nin yeniden Türkiye’nin partisi olabilmesi için Baykal ve yönetiminin istifa etmesini beklediklerini belirterek, partiye emek vermiş tüm partililere, 9 Eylül’de yapacakları ‘Deniz Baykal istifa mitingi’ne katılmaları için çağrıda bulundu.

Cİhan

Reklamlar

Ağustos 15, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: