VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Sezer’den yine tartışılacak atama


Hükümetin gönderdiği bürokrat atamalarına ilişkin kararnameleri, ‘Görev süreniz bitti” diyerek geri çeviren Cumhurbaşkanı Sezer, yine tartışılacak bir atamaya imza attı.

Sezer'den yine tartışılacak atama

Hükümetin gönderdiği bürokrat atamalarına ilişkin kararnameleri ‘Görev süreniz bitti” diyerek geri çeviren Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, kendisi atama yapmaya devam ediyor. Sezer, görev süresinin 16 Mayıs tarihinde sona ermesine rağmen Uyuşmazlık Mahkemesi üyeliklerine atama yaptı. Cumhurbaşkanı Sezer, MGK Genel Sekreterliği başta olmak üzere bazı önemli makamlara yapılacak atamaları veto etti. Sezer BBDK üyeliği ile Tütün Piyasası Kurulu üyeliklerine yapılması planlanan atamamaları da geri gönderdi.

GÜL’E BIRAKMIYOR

Sezer, görev süresinin bitmiş olmasına rağmen önemli kurumlara atama yapmaya devam ediyor. Anayasa Mahkemesi, üniversite rektörlükleri başta olmak üzere önemli kurumlara atama yapıyor. Sezer son olarak Uyuşmazlık Mahkemesi üyeliklerine atama yaptı. Sezer, Uyuşmazlık Mahkemesi üyeliklerine Hakim Kıdemli Albay Hasan Dengiz, Hakim Kıdemli Albay Bilgin Ak ve Hakim Yarbay İrfan Yılmazlar, yedek üyeliklere ise Hakim Kıdemli Albay Erdoğan Genel, Hava Hakim Kıdemli Albay Yavuz Sayalgı ve Hakim Yarbay Ersun Çetin’i atadı.

Sezer’in, Uyuşmazlık Mahkemesi üyeliklerine yaptığı atamalar dikkat çekti. Sezer 6 Eylül tarihinde görev süresi bitecek üyelikler için atama yaptı. Sezer’in, 6 Eylül tarihine kadar süre bulunmasına rağmen bu üyeliklere atama yaparak yeni cumhurbaşkanı olması beklenen Gül’ün atama yapmasını engellemek istediği iddia ediliyor.

Yenişafak

Ağustos 15, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: