VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Siparişe göre mal çalan haramiler!


Siparişe göre mal çalan haramiler!İzmir’de ”Kırk Haramiler” adı verilen operasyonda, 6 grup halinde örgütlenerek, hırsızlık yaptıkları, yaptırdıkları, hırsızlık mallarını piyasaya sürdükleri ileri sürülen suç örgütünün 3’ü kadın 24 üyesi daha yakalandı.

Aynı grubun 20 üyesinin de daha önceki operasyonlarda ”hırsızlık” suçundan yakalanarak, cezaevine konulduğu belirlendi. Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Otomobil Hırsızlığı büroları ekipleri daha önce gerçekleştirilen operasyonlarda ”hırsızlık” suçundan yakalanan bazı kişilerin, ”hırsızlık amaçlı oluşturulan suç örgütü” içerisinde yer aldıklarını belirleyerek, çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı.

Ekipler, 5 ay sürdürdükleri takip ve incelemenin ardından şebekenin oluşumunu çözerek, mahkemeden alınan izinle operasyon başlattı. İzmir’in çeşitli semtlerinde 50’ye yakın ev ve iş yerine yönelik düzenlenen ve 200 polisin görev aldığı eş zamanlı baskınlarda, kuyumcu A.Y, örgütün kasasını tuttuğu ileri sürülen G.B. adlı kadın, fuhuş yapmak suçundan kaydı bulunan G.Ö. adlı kadın, kuyumcuyla bir ara ilişkisi bulunduğu ileri sürülen G.A’nın yanı sıra hırsızlık suçundan 100’ün üzerinde kaydı bulunan kişilerin de aralarında yer aldığı 20 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda, 1 tabanca, 2 gaz tabancası, çalıntı olduğu bildirilen 19 bin 30 YTL, 22 bin 40 ABD Doları, 450 avro, senetler, başkalarına ait otomobil tescil belgeleri ve ehliyetler, bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makineleri ve çeşitli elektronik malzemeler, gerdanlık, künye, bilezik, kolye, küpe gibi çok sayıda ziynet eşyası ele geçirildi.

-KUYUMCU VE SPOTÇUNUN SİPARİŞİNE GÖRE HIRSIZLIK-

Zanlıların, Buca, Karabağlar, Bayraklı, Yeşilyurt, Gültepe, Basmane bölgelerinde 6 ayrı grup oluşturdukları, bazılarının dikkat çekmemek amacıyla suç örgütünün üyesi genç kadınlarla birlikte dolaşarak hırsızlık olaylarına karıştıkları, evden, iş yerinden hırsızlıklarla, çelik kasa hırsızlığı, yankesicilik, otomobilden hırsızlık ve otomobil gasbı olaylarına karıştıkları ileri sürüldü. Şebekenin, kendileriyle sürekli bağlantı halinde bulunan kuyumcu ve spot mallar satan kişinin taleplerine yönelik de hırsızlık yaptığı iddia edildi. Polisin 5 aydır sürdürülen takibi sırasında, şebeke üyesi 20 kişinin suç üstü yakalandığı ve tutuklanarak cezaevine konuldukları, ayrıca diğer şebeke üyelerinin de ev, iş yeri, otomobil, çelik kasa ve yankesicilik suretiyle hırsızlık olayları başta olmak üzere 37 suça karıştıklarının belirlendiği bildirildi. Zanlılar, sorgularının ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

AA

Ağustos 17, 2007 - Posted by | Güncel, Gündem, Haberler, Türkçe, Turkiye

1 Yorum »

  1. bu olay çok güzel daal

    Yorum tarafından sane | Haziran 16, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: