VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Erbakan Cumhurbaşkanı Gül’e teşekkür etti


Necmettin Erbakan af sonrası gittiği ilk Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Af edilmesini dünyanın her yerindeki müslümanların dualarına bağlayan Erbakan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de teşekkür ederek, “Sayın Cumhubaşkanı kendisine yakışan olguluğu gösterdi. Teşekkür etmeyi vazife biliyorum” dedi. Erbakan açıklamasında, Cumhurbaşkanı Gül’ün yanı sıra, kendisine dua eden herkese teşekkürlerini iletti.

“Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmek vazifedir, büyük bir olgunluk gösterdiler” diyen Erbakan, kendisine verilen cezanın Allah’ın lütfu keremi ile düzeltildiğinin altını da özellikle çizdi.

“ONLAR BİZİM KARDEŞİMİZ”

Erbakan cami bahçesimde bir basın mensubunun Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ı kastederek “Onlar sizi affetti, siz de onları affedecek misiniz?” sorusuna, “Onlar bizim kardeşimiz” cevabını verirken, Başbakanlık görevindeyen kurduğu D-8’e dikkat çekti ve “Viyana kuşatması başarılı olsaydı bütün tüm Avrupa Müslüman olmuştu” ifadesini kullandı.

Erbakan konuşmasında şunları söyledi:

“Tekrar camimize cemaatimize kardeşlerimize kavuştuk. Önce üç vazifeyi yerine getirmek lazım.

“YAPILAN BİR HATA DÜZELTİLDİ”

– Önce Cenabı Hakk’a şükürlerimizi sunmalıyız. O lütfetti, yapılan bir hata düzeltildi.

– “Dünyanın her yerinde sadece Türkiye’de değil, müslümanlar bu hususta çok dua ettiler. Cenabı Allah da onların dualarını kabul etti. Allah hepsinden razı olsun. Allah her daim dualarını kabul etsin.

-Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmek vazifedir, büyük olgunluk gösterdiler. Gösterdikleri al-i cenaplıktan dolayı kendilerine teşekkür ederim.

“VİYANA ALINSAYDI TÜM AVRUPA MÜSLÜMAN OLMUŞTU”

– Başbakan olduğum zaman ilk işim 8 İslam ülkesi ile ‘İslam Birliği’ni kurmak oldu. Bu ülkelerin hepsini ziyaret ettim. Bu gezilerden birinde Liberya’ya gittim. Havaalanından şehre gelirken şehir içine geldiğimizde araba artık yürüyemez oldu. Halk etrafımızı sardı sevinç gösterisi yaptı. Başkana sordum ‘nedir bu’ diye? Bana “Siz Osmanlı’nın torunlarısınız. 200 yıl önce İspanyol ve Portekizler’in elinden bizi Osmanlı komutanı kurtarmıştı. Karşılığında da ne elmaslarımızı ne de kömürümüzü istediler” diye cevap verdi. İşte bizim ecdadımız böyledir.

Ev hapsinin affedilmesi sonrasında ilk kez Altınoluk’taki yazlığından çıkan Erbakan Cuma namazını, yazlığına iki kilometre uzaklıktaki Ayvalıburun Camii’nde kıldı, açıklamalarını da bu caminin bahçesinde yaptı.

Erbakan, kayıp trilyon davasında 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza sağlık durumu gerekçe gösterilerek iki kez ertelenmişti. Daha sonra yapılan başvuru üzerine mahkeme Erbakan’ın cezasını konutunda çekmesini uygun görmüştü. Avukatların başvurusu üzerine, sürekli hastalık nedeniyle Erbakan’ın cezası Cumhurbaşkanı Gül tarafından affedilmişti.

Ağustos 22, 2008 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye | , , , ,

1 Yorum »

  1. bu ülkenin yetiştirdiği en değerli devlet adamıdır… BİR ERBAKAN DAHA ZOR GELECEKTİR… KIYMETİ BİLİNMEMİŞTİR.

    Yorum tarafından AHMET | Ağustos 27, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: