VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Müslüman aydınlardan Obama’ya mektup


Önde gelen Müslüman aydınlar, Müslümanlara yönelik zulümlerin durmasını istedi.
Müslüman bilim adamları, düşünürler, politikacılar ve akademikler ABD Başkanı Barack Obama’ya açık mektup yazarak dünyada barışın yaşaması ve Amerika’nın imajını düzeltmesi için Arap ve Müslümanlara uygulananan zulümleri durdurmasını istediler.

İslamonline’da yayınlanan açık mektupta, “Zulüm hüküm sürdükçe ve uluslararası ilişkilere egemen oldukça dünyada medeniyet gelişemez, barış ve güvenlik sağlanamaz.” denildi.

Dünyada düşmanlıkların sona ermesi ve barışın gelişmesi için adaletsizliklerin giderilmesi gerektiğini savunan Müslüman liderler “Filistin halkına uygulan zulüm tarihte hiç bir millete uygulanmamıştır. Bu gerçek ABD tarafından göz ardı edildi. Bunun sebebi belki de bazı mali, siyasi veya medya baskısı veya ideolojik kuruntular, masallar veya siyasi hesaplardır.” dediler.

Müslüman aydınlar Filistin milletine uygulanan adaletsizlik kaldırılmadıkça, Irak ve Afganistan egemenliği yeniden tesis edilmedikte Arap ve Müslümanlarla normal ilişkilerin kurulamayacağını vurguladılar.

Dünyadaki zulümler büyük bir çoğunluğunun bugün ABD tarafından yürütüldüğünü veya göz yumulduğunu belirten Müslüman aydınlar, “Dünyada en çok ABD özgürlük ve insan haklarına saygı çağrısı yapmasına rağmen, Amerikan hükümetlerinin pratikte insan haklarını en fazla ihlal edenler ve diğerlerinin özgürlüklerini ele geçirenler olduklarına inanıyoruz.

Dahası dünyada diktatörlük rejimlerinin desteklenmesi, demokrasilerin gelişmesinin önlenmesi için komploların hazırlanması, askeri darbelerin planlanması ve uluslararası örgütlerin gözardı edilmesinde en fazla aslan payını Amerikan hükümetlerinin aldığı görülüyor.” dediler.

Amerikan modelinin zorla empoze edilmesi girişimleri konusunda uyarıların yapıldığı mektupta, baskının geri tepebileceği belirtilerek “Bu metoddan ilk etkilenecek Amerika’nın kendisi olur.” ifadesine yer verildi.

Obama’ya yazılan açık mektuba imza atanlar arasında Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf Karadavi, Tunus Nahda Hareketi Genel Sekreteri Raşid Gannuşi, Pakistan Cemaat-i İslami lideri Kadı Hüseyin Ahmed ve Suriye Müslüman Kardeşler lideri Ali Sadruddin Beyanuni de yer aldı

Ocak 24, 2009 - Posted by | Abd, Amerika, Arşiv, Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Haberler, islam, israel, Savaş, Siyonizm, Türkçe, Terör, Turkiye, Usa, Yahudiler, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: