VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Erdoğan Davos’u böyle terk etti VİDEO


Davos’a Erdoğan’ın resti damga vurdu. Peres’le Filistin sorunu tartışan Erdoğan Peres’i sert bir dille eleştirdi. İşte Erdoğan’ın sözleri ve terk ediş anı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirilen ”Gazze Orta Doğu’da Barış Modeli” oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine bundan sonra Davos toplantılarına katılmayacağını açıklayarak salondan ayrıldı.

Davos’ta Dünya Ekonomik Formu’na katılan Başbakan Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Peres’i, Filistin’e orantısız güç kullanmakla suçladı, Peres yüksek sesle, Erdoğan’a haklı olduklarını iddiasını dile getirdi.

ANKET: Başbakan Erdoğan’ın Peres’e tepki verip Davos’u terketmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASI

Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen ”Gazze Orta Doğu’da Barış Modeli” oturumuna katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in 25 dakika, kendisinin ise 12 dakika konuşturulduğunu” belirterek, ”Bu kadar önemli bir konuyu görüşeceğimiz bir yerde kalkıp da bunu yarım saat, 35 dakikaya sıkıştıramazsınız. Bundan sonra da Davos’a katılmam” dedi.

Erdoğan, Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirilen ”Gazze Orta Doğu’da Barış Modeli” oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine, ”Davos’a bir daha katılmam” diyerek salondan ayrıldı.

Başbakan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:

”Burada herkese aynı dakikayı verirler ona saygıyı duyarım, ama herkese aynı dakikayı vermedikleri zaman ona saygı duymam. Nitekim burada aynı dakikayı vermemişlerdir. Gördüğünüz gibi Şimon Peres’i 25 dakika konuşturmuşlardır, 12 dakika bizi konuşturmuşlardır. Bundan sonra da söz kesmek üzerine bina edilmiş bir anlayış. Bu kadar önemli bir konuyu görüşeceğimiz bir yerde kalkıp da bunu yarım saat, 35 dakikaya sıkıştıramazsınız. Bundan sonra da Davos’a katılmam.”

Bir gazetecinin İsrail Cumhurbaşkanı Peres’in ”bağırarak konuştuğunu” söylemesi üzerine Erdoğan, ”O da suçluluk psikolojisinin bir gereği. Suçlu olan bağırır. Suçun yoksa niçin bağırıyorsun” değerlendirmesinde bulundu.

VİDEOYU    İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

NOT: VİDEODA YOĞUNLUK NEDENİ İLE GEÇ YÜKLEME OLABİLİR

Ocak 31, 2009 - Posted by | Arşiv, Avrupa, BM, Boykot, Dünya, Dünyadan Tepkiler, Filistin, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, israel, Ortadoğu, Palestina, Siyaset, Turkiye, Video, Yahudiler, İsrail

3 Yorum »

 1. İzledikçe gururlanıyorum helal olsun

  Yorum tarafından mectruy | Şubat 4, 2009 | Cevapla

 2. bu davranışı samimi bulmuyorum.. seçim yatırımı olarak görüyorum..

  Filistinlinin kanını da seçim yatırımına çevirdi ya pes doğrusu..
  20 gündür filistinliler katledilirken aklı neredeydi.. kılını bile kıpırdatmadı, bunlar danışıklı dövüş,.. 1948 den beri bir tek israilli yetkili bile TBMM’ye girememişti, ilk defa 2007 de AKP hükümeti Şimon Peresi TBMM sine soktu, Tayyip’te onu ayakta alkışladı.. Bütün limanları telekomu vs yahudiye sattılar,Füze alım ihalesini , F-16 ların modernizasyonunu yahudiye verdiler.. Konya da hala israil uçakları fink atıyor.

  İsrailde de seçim var, Türkiye’de de.. her ikisi de rollerini iyi oynadılar.. tabanlarına biz birbirimizi sevmiyoruz, bakın küsüz mesajı verdiler..

  Büyükelçimizi çekelim Başbakanım, Ültimatom verelim Başbakanım, İsrail’le anlaşmaları iptal edelim Başbakanım, Mehmetçiği Filistin’e gönderelim Başbakanım, BOP tan istifa edin Başbakanım,Yahudilerden aldığınız madalyayı iade edin Başbakanım, Çok pasif kaldınız Başbakanım” diyenlere “BEKÂRA KARI BOŞAMAK KOLAY” diyerek cevab veren Başbakana ne oldu da herşey olup bittikten sonra birden “Kaplan” kesildi..

  herşey seçim için, bunlara göre seçim için her yol mubah..

  Türklüğün onuruyla oynatmazmış, bırak Allahaşkına, başımıza çuval geçirildiğinde nerdeydin Başbakan.. PKK başı Öcalana da böyle dayılansana…

  velhasıl filmin sonuna bakın..dün gömlek çıkaran adam, yarın da bağırdığı, kabadayılık yaptığı adamların elni öper … yapmazsa namerdim..

  Son sözüm.. bizim bunlara karnımız tok.. Artık ANANI DA AL GİT SAYIN BAŞYAKAN pardon BAŞBAKAN…

  Yorum tarafından N. Can | Mart 16, 2009 | Cevapla

 3. NELER YAPILMALIYDI
  Erdoğan’ın bu tavrının doğru, fakat samimi olmadığını üstüne basa yeniden söylüyorum.
  -Bu tavrın bir inikâsı (yansıması) olarak İsrail’le kurulmuş olan ticari ve askeri bağlantıların kesilmesi kendisinden istenince “Bekâra avrat boşamak kolay” diyerek talebi geri çevirmemeliydi…
  -Konya’da eğitilen “İsrail uçaklarına Konya semaları kapatılsın” dendiğinde duymazlıktan gelmemeliydi…
  -Gazze katliamları hızla sürerken Veneziola’nın İsrail büyük elçisini vatanlarından kovduğu gibi Türkiye’de İsrail Büyükelçisini Türkiye’den çıkarmalıydı…
  -İsraili tel’in (lanetleme) mitingleri bütün hızıyla sürerken bizim İsrail’deki Büyükelçimizi Ankara’ya çağırmalıydı…
  -Yeni uçak ve tank modernizasyonları ile Harran ovası sulama ihaleleri İsrailli firmalara verilmemeliydi…
  Değil mi?..
  DAMAT TAYYİP MİSİN?
  Gazze’yi işgal eden İsrail Başbakanı Olmert karşısında kuzu gibi duran, ABD’nin Irak’ı işgalinde 1 milyon insanın ölümüne sessiz kalan, AB’den siyasi merhamet dilenciliği yapan ve ABD’nin sifonu çekmeyin kullanın denilen birisine acaba milletimiz ne ad takar. Bu konuda bir anket düzenlemekte fayda var. Bunları yapan Başbakan ve AKP’ye ne tür sıfat takarsınız diye… Sayın Başbakan; bütün bunları yaparken; sen kime hizmet ediyorsun, kimin memurusun, Damat Tayyip misin, yabancı beslemesi misin?..
  BAŞKALARININ MEMURU MUSUN?
  Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ABD’nin projesidir. Bu projeyle 22 devletin sınırlarının değiştirilmesi istenmekte ve Türk İslam Medeniyetinin olduğu yerin ABD hegemonyası gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.
  Ey başbakan; Sen neyin eş başkanı olduğunu bilmiyorsun bir kere…Sen hangi projenin takipçisi olduğunu bilmiyorsun. Başkalarının memurusun. Başbakan: ‘Burada bir görev verildi biz bu görevi üstlendik’ dedi. Sayın Başbakan sen Türk milletini temsil ediyorsun. Türk milletinden ve parlamentodan başka hiç kimse sana görev veremez. Sana bu görevi ABD Başkanı Bush verdiyse neden bu görevi iade etmedin. Sen başkalarının memuru musun?
  AĞLAYACAKSAN ORDA AĞLA
  Başbakan, Türkiye’nin yapabilecekleri konusunda Türkiye’nin elini, kolunu bağlamaktadır, Madem samimisin öyleyse, parlamentoda (israile karşı) görüşme yapan, karar tasarısı hazırlayan diğer partilere neden destek vermediniz, neden İsrail’in kınanmasını engellediniz? İsrail’e nota mı verdiniz? İsrail’den büyükelçiyi mi çağırdınız? İkili anlaşmalar konusunda rezerv koyarız mı de dediniz, ne yaptınız?
  Sayın Başbakan Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü kullanmak yerine, gücünü kontrol etmekte ve laf üretmektedir. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Başbakan Türkiye’yi yönetmeyi ağlama yerine dönüştürmeyi düşünüyorsa, kendisine tavsiyemiz İsrail’e ağlama duvarına gitmesi ve orada ağlamasıdır. Ağlayacaksa orada ağlasın..
  BORCUN NE EY BAŞBAKAN
  Başbakan; İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılar karşında hiçbir somut adım atmamıştır. Millet Başbakan’dan başka şeyler beklemektedir. Neden bir şeyler yapmadın Ey Başbakan? Borcun ne? Borcun ne soruyoruz? BOP eş başkanısın diye mi susuyorsun? Cesaret madalyası aldın diye mi susuyorsun? Yedi katlı şamdanla poz verdin diye mi susuyorsun? Sen kimsin, bunu açıkla?
  senin daha kendi dininden milletinden olan şehitlerimize saygın yok, sapasağlam 2 oğlunu çürük diye askere bile göndermedin? şehitlere kelle dedin! Sen Filistindeki mazlum halkı mı düşüneceksin? senin Deniz fenerinden hortumlayarak kurulan kanalın, Milletin yek vucut olduğu çağlayandaki filistine destek mitingi bile göstermedi? flash tv gösterdi, senin tv in göstermedi (başka bir siyasi lider bu mitingi düzenledi diye)..
  Ayrıca; ”Şehitlere ‘kelle’, Öcalan’a ’sayın’, Çiftçilere ‘ananı da al git’ diyen bir Başbakan’ın bu üslup bozukluğunu da hem şehitlerimiz hem de çiftçilerimiz adına kendisine misliyle iade ediyorum..

  Yorum tarafından N. Can | Mart 16, 2009 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: