VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Bayram Şehitleri ” Demokratik Açılım’a balta mı vuruluyor ” ?


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bugün 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de 4 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak, ”Ben insan olarak olaya baktığımda demokratik açılım sürecini baltalamaya çalışan, engellemeye çalışan bir girişim olarak değerlendiriyorum” dedi.

8sutun

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi bombalı terör saldırısında 1 astsubay ile 3 uzman çavuş şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Şemdinli’ye bağlı Derecik beldesi Balkayalar bölgesinde operasyona giden askerlerin üzerine teröristler tarafından el bombası atıldı.

Bombanın patlaması sonucu 1 astsubay ile 3 uzman çavuş şehit oldu. Patlamada 1 asker de yaralandı. Yaralanan asker Hakkâri Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.
Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Açılım’ı anlatırken 4 şehit haberi geldi

4 şehit haberini Ankara’da Gençlik Parkı açılışındaki konuşması sırasında alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenecek eğlencenin iptal edilmesini istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkâri’nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında 1 astsubay ve 3 uzman çavuşun şehit olduğu haberini Gençlik Parkı’nın açılışında aldı. Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, şehitlere saygı için akşamki kutlamaların yapılmamasını istedi.

Başbakan Erdoğan, Gençlik Parkı’nın açılışında yaptığı konuşmada, 1 astsubay ile 3 uzman çavuşun terör saldırısında şehit olduğunu duyurdu.

Erdoğan, şunları söyledi; “Az önce bir haber daha aldım. Ne yazık ki 1 astsubayımız ve 3 uzman çavuşumuz şehit oldu. Ben de şimdi diyorum ki bu açılışla eğlenmeye geldiniz. Ama ben Ferhat (Göçer) kardeşime de rica ediyorum. Biz onların manevi hatırasına saygıyla bu akşam bu toplantımızı bu şekilde noktalarsak çok daha isabetli olacaktır. 81 ilimizin tamamı huzur istiyor. Ben kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Biz şehitlerimizle, gazilerimizle buralara geldik. Bundan sonra da yine o şehitlik rütbesini yakalamaya, oraya doğru koşmaya hazır olan bizim binlerce, on binlerce, yüz binlerce evladımızın olduğuna inanıyorum.”

Erdoğan, şöyle devam etti; “Sivil toplum örgütlerimiz, medyamız, üniversitelerimiz, akademisyenlerimiz, bilim adamlarımız, sanatçılarımız, derneklerimiz, vakıflarımız hep birlikte -sağ olsun- bu sürece katkı veriyorlar. Annelerin gözyaşı dinsin istiyorlar. Her yerden, her kesimden olumlu tekiler alıyoruz. Toplumun her kesiminde Türkiye’yi aydınlığa, refaha, huzura kavuşturmak için büyük bir arzu, niyet, coşku ve heyecan olduğunu görüyoruz. Herkes ‘bu acı bir an önce bitsin’ diyor. Herkes, kan dursun, gözyaşı dursun istiyor. Herkes, anneler bu şekilde inim inim inlemesin istiyor. Çocuklar ölmesin, öldürülmesin, ay yıldızlı bayrağa sarılmış şehit tabutları gelmesin istiyor. Türkiye doğusuyla batısıyla her ili, ilçesi, köyüyle eş zamanlı olarak kalkınsın, büyüsün ve geleceğe hazırlansın istiyor.”

CİHAN

Ağustos 30, 2009 - Posted by | Askeriye, Demokratik Açılım, Diğer, Güncel, Genel, Haberler, Kürt Açılımı, Kürt Sorunu, Pkk, Son Dakika, Türkçe, Turkiye, Şehit | , , , , , , ,

1 Yorum »

  1. harika bir siteniz gercekden

    Yorum tarafından selim | Mart 6, 2012 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: